Başakşehir - Kayaşehir Metro Projesi

Lokasyon:
İstanbul
Sektör:
Metro
Hizmet:
Proje Müellifi (Güzergah, Mimari, Yapısal, Geoteknik, Mekanik, Elektrik ve Elektronik)

BAŞAKŞEHİR - KAYAŞEHİR METRO HATTI _ İSTANBUL

Başakşehir Kayaşehir Metro Hattı, Kirazlı - olimpiyat - Metrokent hattını Başakşehir ilçe merkezine bağlayan metro hattıdır. Metrokent kuyruk tünelinde başlayan hat 6.6 km uzunluğunda ve 4 İstasyondan oluşmaktadır. Güzergah üzerinde İkitelli Şehir Hastanesi istasyonu ve Halkalı - 3. Havalimanı ile entegre olunan Kayaşehir Merkez istasyonu yer almaktadır.

Proje Hizmeti

Güzergah, Mimari, Geoteknik, Yapısal, Mekanik, Elektrik ve Elektronik disiplinlerinde proje hizmeti verilmektedir. Tüm disiplinler ön proje aşamasından itibaren BIM sistemi ile üretilmiştir.

BIM Çalışmaları

Süperpoze ve çakışma analizleri ön proje aşamasında kullanılmıştır. Böylece projelerin ön proje teslimlerinde dahi koordinasyonu tamamlanmış projeler sunulması sağlanmıştır.

Koordinasyon

Metro projelerinin alt yapı projeleri sınıfında olması sebebi ile yakın çevre bina etkileşimleri de projeye koordinatlı bir şekilde işlenmiştir.

caret-down-skewed caret-down-thin caret-down caret-left-thick caret-left-white caret-left caret-right-thick caret-right-white caret-right caret-up cross download english facebook grid instagram linked-in list mail pinterest play-button reset search-nobg search-square share twitter views wechat youtube